Dwa kroki od podium na Mistrzostwach Szkół Krakowskich 2021

Na stoku Stacji Narciarskiej Kaniówka w środę 10 marca odbyły się Mistrzostwa Szkół Krakowskich 2021 w slalomie gigancie. Organizatorem zawodów był KN Lider oraz KN Slalom. Na starcie stanęło przeszło stu zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych. MOS Zachód Narty reprezentował Mateusz Krauss w roczniku 2006 – 2008. Licznie obsadzona kategoria, zapowiadała duże emocje. Warunki do ścigania tego dnia były wyśmienite. Mocno zmrożona trasa oraz piękna słoneczna pogoda dawała wszystkim narciarzom jednakowe szanse.

Czasy pierwszego przejazdu jednoznacznie ustaliły o jakie miejsca w drugiej rundzie będą walczyli zawodnicy. Po pierwszym przejeździe Mateusz zajmował piątą lokatę. Uzyskany czas wskazywał na możliwość walki o trzecie miejsce w drugim przejeździe. Jednocześnie należało uważać na zawodników sklasyfikowanych poniżej Mateusza. W drugim przejeździe, każdy zawodnik chciał poprawić swoją lokatę. Udało się to Antoniemu Narębskiemu, który po bardzo dobrym przejeździe zdobył pierwsze miejsce uzyskując najlepszy czas zawodów. Mateusz w drugim przejeździe zdecydowanie poprawił swój wynik, jednak nie pozwoliło mu to na awans w klasyfikacji generalnej. Ostatecznie po dwóch przejazdach został sklasyfikowany na piątym miejscu. Start oczywiście należy uznać za udany. Gratulujemy naszemu zawodnikowi i jak zwykle czekamy na kolejne sukcesy.